Pełny tekst orzeczenia

Sygn. akt VU 621/13

POSTANOWIENIE

Dnia 6 czerwca 2013r.

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Tryb. V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
w składzie następującym:

Przewodniczący: SSO Magdalena Marczyńska

Protokolant: asyst. sędz. Sławomir Fert

po rozpoznaniu w dniu 6 czerwca 2013 roku w Piotrkowie Tryb.

na posiedzeniu niejawnym

sprawy Z. M.

przeciwko Dyrektorowi Zakładu Emerytalno-Rentowego

Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w W.

o waloryzację emerytury policyjnej

postanawia:

1.  umorzyć postępowanie w sprawie;

2.  nie obciążać wnioskodawcy Z. M. kosztami procesu.

UZASADNIENIE

W piśmie procesowym z dnia 22 kwietnia 2013 roku (data nadania w placówce pocztowej) Z. M. wycofał odwołanie od zaskarżonej w niniejszej sprawie decyzji Dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW w W. z dnia 29 lutego 2012 roku. Organ rentowy w piśmie procesowym z dnia 3 czerwca 2013 roku (data nadania w placówce pocztowej) wyraził zgodę na cofnięcie odwołania i wniósł o zasądzenie od wnioskodawcy zwrotu kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych.

Sąd Okręgowy zważył co następuje:

Sąd ocenił oświadczenie wnioskodawcy w przedmiocie cofnięcia odwołania według kryteriów zgodności z prawem, zasadami współżycia społecznego oraz tego czy nie zmierza ono do obejścia prawa (art. 203 § 4 k.p.c.) i nie narusza słusznego interesu ubezpieczonego (art. 469 k.p.c.). Zdaniem Sądu dokonana przez wnioskodawcę czynność procesowa w postaci cofnięcia odwołania jest prawnie dopuszczalna i nie narusza wskazanych wyżej przepisów.

Z tych też względów, Sąd Okręgowy – Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na podstawie art. 355 § 1 k.p.c., orzekł jak w punkcie „1” sentencji.

Sąd obciążył wnioskodawcy kosztami procesu na podstawie art. 102 k.p.c. mając na uwadze charakter niniejszej sprawy. Dodać przy tym należy, iż aktywność procesowa organu rentowego w przedmiotowej sprawie ograniczyła się do złożenia odpowiedzi na odwołanie.

Zarządzenie:

Odpisy postanowienia z uzasadnieniem

i pouczeniem doręczyć stronom