Pełny tekst orzeczenia

Sygn. akt III Ca 988/15

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2015 r. , w sprawie LD1K/00001404/15/001 Sąd Rejonowy w Kutnie w dziale III księgi wieczystej (...) ujawnił przyłączenie się kolejnego wierzyciela – Wspólnoty Mieszkaniowej (...) przy ul. (...) w K. do egzekucji z nieruchomości wcześniej w tejże księdze wzmiankowanej .

Apelację od tego wpisu złożyli uczestnicy postępowania J. U. (1) i J. U. (2) . Zarzucili Sądowi Rejonowemu naruszenie przepisu art. 626 2 § 3 i art.626 9 k.p.c. przez ich niezastosowanie . Podnieśli , że wnoszą apelację albowiem nie zgadzają się z dokonanym wpisem. W konkluzji wnieśli o wykreślenie zaskarżonego wpisu .

Sąd Okręgowy zważył,

co następuje :

Apelacja w sposób oczywisty jest bezzasadna . Jak stanowi przepis art. 924 § 1 k.p.c. jednocześnie z wysłaniem dłużnikowi wezwania komornik przesyła do sądu właściwego do prowadzenia księgi wieczystej wniosek o dokonanie w księdze wieczystej wpisu o wszczęciu egzekucji lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów. W tej sprawie Komornik prowadzący egzekucję z nieruchomości objętej księgą wieczystą wezwał dłużników do zapłaty należności i złożył stosowny wniosek o wpis . Zostały więc spełnione wszelkie przesłanki do dokonania skarżonego wpisu . Apelacja zmierza raczej do zakwestionowania samej egzekucji z nieruchomości , ale to może mieć miejsce wyłącznie w postepowaniu egzekucyjnym . Nie doszło w szczególności do naruszenia przepisu art. 626 2 § 3 k.p.c.- albowiem Komornik dołączył właśnie wszystkie niezbędne w rozumieniu przepisu art. 924 § 1 k.p.c. dokumenty .

W tym stanie rzeczy , Sąd Okręgowy na podstawie art. 385 w zw z art. 13 § 2 k.p.c. oddalił apelację .