Pełny tekst orzeczenia

Sygn. akt V C 50/14

POSTANOWIENIE

M., dnia 5 lutego 2014 r.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy V Zamiejscowy Wydział Cywilny z siedzibą w M.

w składzie następującym:

Przewodniczący: SSR Grażyna Wójcik

po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2014 r.

na posiedzeniu niejawnym

sprawy z powództwa K. F.

przeciwko A. K.

o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności

postanawia:

stwierdzić swą niewłaściwość funkcjonalną i przekazać sprawę wg właściwości Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu IV Wydziałowi Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

UZASADNIENIE

Powód K. F. złożył pozew o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego w postaci wyroku Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wydanego w dniu 6 kwietnia 2001 r. w sprawie
o sygn. akt IV2p 1250/99. Jednocześnie wskazał, iż postępowanie egzekucyjne w oparciu o wyżej wskazany tytuł prowadzi Asesor Komorniczy J. Z. Odwołanego Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Trzebnicy M. N..

Stosownie do treści art. 843 § 1 k.p.c. powództwa przeciwegzekucyjne wytacza się przed sąd rzeczowo właściwy, w którego okręgu prowadzi się egzekucję.

W ocenie sądu niniejsza sprawa należy do kategorii spraw z zakresu prawa pracy, a zatem właściwym do jej rozpoznania będzie Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (tak Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 28 czerwca 2012 r., II PK 291/11, LEX 1254682).

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie przekazania niektórym sądom rejonowym rozpoznawania spraw z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych z obszarów właściwości innych sądów rejonowych (Dz. U z 2012 r., Nr 1350) Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu jest właściwym do spraw
z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z obszaru właściwości m.in. Sądu Rejonowego
w Trzebnicy.

Mając powyższe na uwadze w oparciu o powołane przepisy w zw. z art. 200 § 1 k.p.c. i art. 13 § 2 k.p.c. orzeczono jak w sentencji.

(...)

1.  (...)

2.  (...)

-

(...)

-

(...)

3.  (...)

4.  (...)

-

(...)

-

(...)

M., (...)